Vila Vlasta Ratíškovice

 

Obec Ratíškovice se nachází v regionu Slovácko, nedaleko města Hodonín. Vesnice je ve vinařské a zemědělské oblasti, je obklopena vinohrady, sady, lány polí a z nemalé části také krásnými lesy . Celé i vzdálenější okolí je možné poznat z kol, díky stále se rozrůstající se sítí cyklostezek a tvz.vinařských stezek vedoucích oblastmi s vinnými sklepy. Oblast v níž žije tradice i folklór, vám nabízí i mnohé kulturní a historické památky.

Vila Vlasta je situována v klidné oblasti uprostřed velkého pozemku na okraji obce směrem na město Dubňany. Je zde i uzamykatelný prostor pro uskladnění kol a sportovních potřeb. Možnost společenských her, X-box zařízením, objekt je plně pokryt wifi. Pozemek je možné využit pro sportovní aktivity, odpočinek, grilování apod. Je zde venkovní sprcha, trampolína a ruské kuželky. Ve dvoře je Vám plně k dyspozici zastřešené posezení. Celý pozemek je oplocený, zatravněný a částečně se vzrostlými stromy. V těsné blízkosti je les.

Vila Vlasta má kapacitu 11 lůžek plus dvě přistýlky (celkem 13 lůžek), komplexně zrekonstruovaná zděná budova, dnes pravděpodobně jedna z nejstarších budov v obci Ratíškovice. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2013.

V přízemí se nacházejí dva dvoulůžkové pokoje se společnou koupelnou a WC. Dále je zde společenská místnost , plně zařízená kuchyně a další sociální zařízení (sprcha s WC a samostatné WC), hlavně pro ubytované v prvním patře.

První patro je upravený půdní prostor, který nabízí ubytování pro 7 až 9 osob se sociálním zázemím, sedačkou a prostorem se stoly a židlemi. Prostor je klimatizovaný, objekt je nekuřácký.

 

V těsné blízkosti hlavní budovy je zastřešený prostor pro posezení.

Ve vzdálenosti do 1 km je výletní místo na kopci Náklo s malou přírodní chráněnou oblastí Vinohrádky, vinařská sklepová oblast Slavín, přírodní vodní plocha Hliník s možností koupání a rybaření. V těsné blízkosti se nachází malá koňská farma s možností projížděk na koních. V obci se nacházejí tenisové kurty a krytý bazén. Je zde možnost projížďky drezínou.

V blízkém okolí, v okruhu měst Hodonín, Strážnice, Kyjov je zámek Milotice, technická památka Baťův kanál, lázně Hodonín, skanzen ve Strážnici, koupaliště v Dubňanech, v Hodoníně a ve Vracově, Slovanské hradiště v Mikulčicích a další turisticky zajímavé místa a objekty a množství vinařských oblastí.

V okruhu 20 km jsou i krásné oblasti pohoří Chřibů, Bílých Karpat, Lužních lesů v povodí řeky Moravy.

V celé oblasti jsou kvalitní cyklostezky.

Priorita: rezervace celého objektu

Informace: tel. 518 367 515, mob. 603 485 754603 871 257.